Gonococcus okozta, nemi úton terjedő betegség, ami a férfit és a nőt egyaránt megfertőzi. Általában akkor terjed amikor a fertőzött személy vaginális (hüvelyi), orális (szájon keresztül) vagy anális (végbélnyíláson keresztül) úton érintkezik óvszer nélkül. Szintén megfertőzheti az ujjszülött gyermek szemét aki gonorrhoea fertőzött anyának született.
Honnann tudom, hogy fertőzött-e vagyok?
Mint a legtöbb nemi betegségnél, tünetmentes lehetsz.
-
Nőknél: Új, vagy megváltozott hüvelyválladék, fájdalom vizelet ürítéskor, torokfájás, fájdalom közösüléskor és szokatlan vérzés a hüvelyből.
-
Férfiaknál: Sárgászöldes húgycsőfolyás a hímvesszőből, fájdalom vizelet ürítéskor, torokfájás, húgycsőszűkület és fájdalom a herékben.
Milyen problémákat okozhat a fertőzés nekem, han nem gyógyíttatom magam?
-
Nőknél: medencegyulladásos betegség (pelvic inflammatory disease) ami hasfájást, lázat, méhenkívüli terhességet és meddőséget okozhat.
-
Férfiaknál: herefájdalom, heredagadás és nehezen tudja partnerét teherbeejteni.
Gyógyítható?
IGEN. Minden embert akinek gonorrhoeája van, vagy gonorrhoeás partnere van akivel nemi életet él, gyógyítani kell. A gyógyítashoz EGY adag antibiotikumot használnak. Ez általában gyógyuláshoz vezethet, főleg ha minkét partner gyógyítva van egyszerre. Az orvos szintén adni fog egy másik gyógyszert is a chlamydia gyógyítására ami gyakran a gonorrhoeávan eggyüttjár.
Megkaphatom több int egyszer?
IGEN. Ha kontaktusba kerülsz a gonorrhoeával, mindig gyógyíttatnod kell megadat.
Nefeledd...
Latex óvszer
ÁLLANDÓ használata megvédhet a gonorrhoeától és más nemibetegségektől.
vissza a nemi betegségek fõoldalra
vissza a témák fõoldalra